Polyester Sapan

Polyester sapan

  • Sentetik ürün gamında olan ürünümüz kaldırma ekipmanları arasında her ne kadar güçlü olmuş olsa da her zaman daha iyisini üretmek sizin güvenliğiniz için bizim boynumuzun borcudur. Bu sebeple sizlere daha iyisini sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  • Polyester sapan tercihini nasıl yapmalıyız?

Kesinlikle kaldırmak istediğimiz tonaj çarpı 2 yapmamız olmazsa olmaz, polyester sapanımız her ne kadar 7 katına testli olmuş olsa da sizin can güvenliğiniz için bu prensipten vazgeçmiyoruz. Kaldırmak istediğiniz tonaj bilgisi ve yine sağlayacağı figür sayesinde bize metraj bildirmenizde fayda var bu bilgiler size iş kolaylığı sağlayacaktır. Örneklemek gerekirse bir makine parçası veya kapalı bir kazan kaldırmak istiyorsunuz ve bunun ölçüleri 2 ton ağırlığında ve küp şeklinde olduğunu düşünürsek 2 ye 2 ölçüsünde ise 4 ton 6 metre polyester sapan sizin işinizi kolaylıkla görecektir. Bu bilgi yardımcı bir bilgidir ufak detaylar bizim için çok önemlidir. Gözden kaçıracağınız ufak bir detay taşıma esnasında size büyük sorunlar yaşatabilir. Bu yüzden lütfen tercih yaparken bize danışın riski yok hep beraber ortadan kaldıralım.

  • Polyester sapan ne kadar süre kullanılmalı?

Dünyadaki her şey gibi polyester sapan gibi özel bir taşıma ekipmanının da bir kullanım süresi var bunu şöyle yorumlayabiliriz. Malzemenin eni ile orantılı olan bu durumu yine 4 ton polyester sapan üzerinden anlatmakta fayda var. Polyester sapanımızda bir kesik olduğunu var sayalım ve bu kesik malzemenin en kısmında 10 da 1 gibi bir alansa kesinlikle kesip çöpe atmak zorundayız eni 10 cm ve yırtık 1 cm kesinlikle bu ürün artık kullanım özelliğini kaybetmiştir. Başka bir örnekle sonlandıralım polyester sapanın gözlerindeki yıpranma eğer koruyucu ekipmanı ağır zedelemişse sona geldiğimizi ve sürekli takiple operatörün ancak kendi gözüyle görüp yorumlayacağı bir hale gelmiştir.

  • Polyester sapan neden sahada bez sapan olarak bilinir?

Ülkemizin ne kadar güzide ve çeşitlilik anlamında bir o kadar da zengin bir kültüre sahip olduğunun en iyi örneklerinden biride buna benzer adlandırmalar ile ortaya çıkıyor. Bez sapan teriminin kullandığımız polyester sapan ile aslında Türkçe anlamında hiçbir ilgisi yoktur ancak sahada yerel halkımızın yine örneklemek zorunda kalıyorum Anadolu da bir ilimizde vinç operatörümüz polyester sapana ihtiyacı olduğunda bu ürünle ilk tanıştığında sentetik yapısı itibarı ile bu ürünün bez sapan görünümü itibarı ile böyle çağırışım yapmaktadır ve bunu söylemek lehçe açısından kendisi için daha kolaydır. Bez sapan ihtiyacı çalışma hızı açısında kendisine büyük kolaylık sağlayacaktır.

  • Polyester sapan kaç tonda kopar?     

Sizlere bu konuyla ilgili vereceğimiz en iyi bilgi şu şekildedir. 5 ton 5 metre polyester sapan 7 katına testli olduğunu biliyoruz yani 7/1 çalışma hakkı verilmiş bir ürün ve bunun minimum kopması 7×5 yaptığımızda çıkan sonuç 35 evet net olarak 5 ton 5 metre polyester sapanın kopma sınırı 35 tondur. Her ürünün taşıma tonajı ile çarpı 7 yaptığımızda doğru sonuca direkt olarak ulaşmaktayız.

  • Polyester sapan neden farklı renklere sahiptir?

Dünyanın her yerinde bütün endüstride kullanılan bu ürünümüz üzerinde taşıdığı renkler ile taşıdığı tonajı temsil etmektedir. Altta ifade edeceğimiz renkler ve tonajlar çok önemlidir.1 ton polyester sapan mor renk, 2 ton polyester sapan yeşil renk,3 ton polyester sapan sarı renk, 4 ton polyester sapan gri renk, 5 ton polyester sapan kırmızı, 6 ton polyester sapan kahverengi, 8 ton polyester sapan mavi, 10 ton polyester sapan turuncu renk ve 10 ton polyester sapan ve üzeri olan bütün polyester sapan ürünleri turuncu renktir. Dünya standardı böyle belirlemiştir.

  • Polyester sapan kaç tona kadar bulabiliriz?

100 ton taşıma kapasitesine kadar stoklarımızda bulunan polyester sapan özel bir proje durumunda ülkemizde 200 hatta 300 tona kadar üretilmektedir. Özellikle anlatmak istediğimiz konu şudur proje durumunda soru cevap şeklinde ilerleyerek doğru sonuca ulaşmak için kesinlikle müşterilerimizin en ufak detayı bile bizimle paylaşmalarında fayda olacaktır.

Size daha fazla yardımcı olmak için buradayız. Lütfen bize polyester sapan ile aklınıza takılan bütün soruları sorun ve bizde siz değerli müşterilerimize yardımcı olalım.

info@ozgulcelikhalat.com

02164473691

05325875684